Gramofon manualny Bang&Olufsen Beogram 1000 wersja VF

Używane

Kultowy klasyk duńskiej firmy Bang Olufsen z 1965 roku -  Beogram 1000VF - w pełni manualny gramofon, wersja z zabudowanym doskonałej klasy przedwzmacniaczem RIAA - umożliwiającym podłączenie do dowolnego sprzętu audio, sygnowany logo innej słynnej firmy HisMaster Voice. Projekt najbardziej znanego i utalentowanego projektanta tej firmy - nieżyjącego już Jacoba Jensena. 

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Kultowy klasyk duńskiej firmy Bang Olufsen z 1965 roku -  Beogram 1000VF - w pełni manualny gramofon, wersja z zabudowanym doskonałej klasy przedwzmacniaczem RIAA - umożliwiającym podłączenie do dowolnego sprzętu audio, sygnowany logo innej słynnej firmy HisMaster Voice.

Projekt najbardziej znanego i utalentowanego projektanta tej firmy - nieżyjącego już Jacoba Jensena. Pierwszy model, który został nazwany Beogram i dał początek nomenklaturze nazewniczej tej firmy - gdzie Beogram oznaczał gramofon lub później odtwarzacz CD, Beocord - magnetofon, Beovox kolumny głośnikowe, Beomaster wzmacniacz, Beocenter - odtwarzacze zintegrowane ze wzmacniaczem itd.

Ramię ST i wkładka do tego modelu zostały zaprojektowane przez Erik-a Rørbæk-a Madsen-a. Ramię ST było produktem znanym i cenionym za konstrukcję, sprzedawanym na całym świecie ( w kilku wersjach i w różnej długości, z możliwością montażu różnych wkładek BO )  od 1958 do 1976 roku.

Napęd gramofonu to połączenie napędu pośredniego tzw"idlera" ze specjalnym grubym paskiem napędzającym podtalerzyk na którym osadzony i zamocowany jest talerz gramofonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu gramofon jest bardzo odporny na drgania i zakłócenia zewnętrzne. Takie skomplikowane podejście do konstrukcji napędu powoduje, że jest on niezwykle trwały , można użyć stwierdzenia że wręcz niezniszczalny przy normalnej eksploatacji.

Dostępne są 3 prędkości obrotowe 33,3 , 45 i 78 rpm. Gramofon posiada zamontowaną rewelacyjnie brzmiącą wkładkę BO SP-14 z praktycznie nie używaną oryginalną igłą, a także oryginalną pokrywę z akrylu.

Sprzęt w pełni sprawny, w 100 % oryginalny, po profesjonalnym przeglądzie, renowacji wizualnej i kalibracji w naszej firmie - objęty programem 2 - letniego wsparcia serwisowego.