Zestaw stereo Neckerman / Uniwersum

Używane

Zestaw stereo z pierwszej połowy lat 70 tych składający się ze wzmacniacza Korting Neckermann model 1040 oraz tunera radiowego Uniwersum Type T715. Urządzenia dobrane pod kątem wzornictwa i brzmienia

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

2 599 zł brutto

Więcej informacji

Zestaw stereo z pierwszej połowy lat 70 tych składający się ze wzmacniacza Korting Neckermann model 1040 oraz tunera radiowego Uniwersum Type T715. Urządzenia dobrane pod kątem wzornictwa i brzmienia:

Korting Neckermann hi-fi 1040
Bardzo ciepło brzmiący wzmacniacz z możliwością podłączenia 4 urządzeń zewnętrznych - w tym gramofonu z wkładką magnetyczną przez zabudowany doskonałej klasy przedwzmacniacz gramofonowy RIAA.   
Uniwersum Type T715
Piękny tuner radiowy niemieckiej marki Uniwersum produkowany przez tą firmę w latach 1972 - 1975. Wspaniałe ciepłe brzmienie, rewelacyjna czułość i stereofonia. Słuchanie współczesnych stacji radiowych z tego typu analogowego odbiornika ( jest to tzw. super-heterodyna) radiowego przypomina przyjemność z obcowania z muzyką z płyt winylowych. Tunery radiowe  z lat 70 są wykonane w technologii opartej w całości o indywidualnie dobierane do konstrukcji  elementy dyskretne i ze starannością nieosiągalną dla nowoczesnych odbiorników. W połączeniu z  jakością sygnału oferowaną przez współczesnych nadawców wrażenia słuchowe są niesamowite. Głoś spikerów radiowych jest bardzo naturalny słyszalny z efektem bliskiego pola, a jakość odbieranej muzyki często przewyższa tą dostępną na nośnikach.